Saugios socialinių tinklų paskyros ir būsimųjų darbuotojų tikrinimas dėl praeityje įvykdytų nusikaltimų

Saugios socialinių tinklų paskyros: kodėl reikalinga dviejų faktorių autentifikacija ir kaip atpažinti bandymus įsilaužti?

Ar turite dviejų faktorių autentifikaciją savo socialinių tinklų paskyroms? O ką daryti, jei sulaukėte el. laiško, pranešančio, kad bandyta prisijungti prie jūsų socialinio tinklo paskyros? Kaip socialiniuose tinkluose elgtis atsargiau, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ įžvalgomis pasidalino VU Kibernetinio saugumo laboratorijos vadovas ir KSEA Valdybos narys Linas Bukauskas

Pasak jo, „Dažniausiai visi socialinių tinklų tiekėjai, kurie gerbia savo klientus, yra įdiegę papildomą saugos funkcionalumą, pranešantį vartotojui, kai tik bandoma patekti į paskyrą. Tai gali būti ir jūs pats ar pati, bandydami patekti į socialinę paskyrą, ir jums tiesiog ateina draugiškas primintukas, kad kažkas bando patekti į jūsų paskyrą“.

Nuoroda į pilną straipsnį ir laidos įrašą: https://www.lrt.lt/naujienos/mokslas-ir-it/11/2075417/saugios-socialiniu-tinklu-paskyros-kodel-reika...Ekspertė: jei pedofilas nekrapštomas iš mokyklos, nes taip saugomas jo privatumas, tai tokią „apsaugą“ – į šiukšlyną. 

Būsimųjų darbuotojų praeities tikrinimas turėtų būti ne tik darbdavių teisė, bet ir pareiga, sako KOPŽI centro vadovė Kristina Mišinienė. LRT.lt komentarais apie apie su šia teise susijusiu disbalansu ir iššūkiu darbdaviams pasidalino Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo valdymo ir verslo fakulteto dekanas ir KSEA Valdybos narys prof. dr. Darius Štitilis.

D. Štitilis pažymi, kad įstatymai darbdaviams draudžia tvarkyti duomenis apie teistumą, nebent tokia pareiga nurodyta teisės aktuose. Tokia padėtis darbdaviams sukelia iššūkių.

Nuoroda į pilną straipsnį: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2056898/eksperte-jei-pedofilas-nekrapstomas-is-mokyklos-nes...


Dėkojame KSEA Valdybos nariams už įžvalgas visuomenei aktualiomis temomis. 

KSEA nariai prie kibernetinio saugumo stiprinimo prisideda teikdami rekomendacijas, konsultuodami kibernetinio saugumo klausimais, organizuodami Digital renginius, įskaitant konferencijas, seminarus ir dirbtuves, pasinaudodami geriausiomis praktikomis, kurių panaudojimas padėtų efektyviai minimizuoti kibernetinio saugumo rizikas.

Užklausas dėl komentarų ar įžvalgų galite siųsti el. paštu info@ksea.lt